Dziś jest czwartek, 7 grudzień 2023. Imieniny: Marcina, Ambrożego

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU
3 GRUDNIA 2023 r.

W Kościele rozpoczął się ADWENT czyli radosne oczekiwanie na Boże Narodzenie. Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana. czas Adwentu to czas oczekiwania na Tego, który ma przyjść. „Oczekujemy przyjścia Zbawiciela, który rozproszy ciemności grzechu, przemocy, wojny. Oczekujemy przyjścia Księcia Pokoju, który przyniesie zgodę i pojednanie między narodami. Czas Adwentu napawa nas radością, gdyż z nadzieją wypatrujemy dni, kiedy światło przychodzącego Zbawiciela rozjaśni nasze serca, umysły i otworzy nas w miłości i szacunku na siebie nawzajem. Ten czas jest nam dany, byśmy poprzez Msze święte Roratnie, rekolekcje adwentowe i spowiedź przygotowali się do spotkania z przychodzącym Panem. Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana.

I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy program duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce na rok 2023/2024, który skupiony jest wokół tematu: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W nowym roku kościelnym zechciejmy pobudzić się do refleksji nad jakością swej przynależności do Kościoła, swojego bycia w Kościele i zaangażowania na rzecz jego rozwoju i realizacji jego misji. Chcemy razem we wspólnocie pobudzić się do gorliwszego zaangażowania się w kształtowanie żywej więzi z Bogiem, przez czerpanie z tego, co święte, z Bożej łaski i prawdy, czyli wielką troskę o własne uświęcenie; świadome, odpowiedzialne i aktywne współuczestnictwo w dziele urzeczywistniania i rozwoju wspólnotowego sposobu życia i działania Kościoła.

Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencje są podane w naszej gazetce parafialnej.

Roraty w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. (z wyjątkiem najbliższej soboty). Po roratach zapraszamy na śniadanie do auli sióstr. Prośba serdeczna o zaangażowanie się rodziców w przygotowanie tychże śniadań.

Roraty w kościołach filialnych o godz. 16.30. W Wierzbówku w poniedziałek, w Dalszem we wtorek i w Nawrocku w piątek.

W tym tygodniu przypadają:
• We wtorek – wspominamy św. Faustynę Kowalską. Nabożeństwo ku czci Świętej o 17.30. i Msza św. wieczorna w intencjach dziękczynno-błagalnych za jej wstawiennictwem.
• W środę – św. Mikołaja
• W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30. i 18.00. Natomiast od godz. 12.00 - 13.00. zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI.
• W sobotę wyjątkowo z racji na dzień skupienia, który rozpocznie się o godz. 10.00. dla dzieci klas II i III z rodzicami i młodzieży klas VII i VIII także z rodzicami roraty będą odprawione o godz. 11.00. Po roratach zapraszamy na poczęstunek. Obecność w tym dniu jest obowiązkowa, będzie sprawdzona lista obecności.

W II niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje. Pierwsza nauka rekolekcyjna już w sobotę 9.12. o godz. 18.00. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą o godz. 9.00. i 18.00. II Niedziela Adwentu będzie Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie.

W zakrystii są do nabycia OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY. Tradycją jest, że włączamy się we wspólne akcje CARITAS. Po raz 30 na wigilijnych stołach zapłoną świece z logo Caritas, ŚWIECE WIGILIJNE są do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii i sanktuarium i za każdy przejaw Waszej dobroci i życzliwości. Serdeczne Bóg zapłać.


Intencje na rok 2024 prosimy zapisywać w kancelarii parafialnej. Intencje mszalne można zamawiać także on- line poprzez naszą stronę internetową w zakładce: zamawianie intencji on-line włącznie do końca marca 2024 r.

Parafianom i pielgrzymom, jubilatom i solenizantom życzymy wielu łask od Pana Jezusa Miłosiernego, opieki Matki Bożej i Św. Patronów, jak również zdr
owia i pogody ducha.

Błogosławionej dobrej niedzieli!