Dziś jest wtorek, 16 kwiecień 2024. Imieniny: Bernadetty, Cecyliana

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA
31 marca 2024 r.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Dziś nowenna po każdej Mszy św. Natomiast w pozostałe dni Oktawy Wielkanocy o godz. 17.45.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. 10.30. 12.00. i 18.00. Na filiach: o 9.00 w Wierzbówku i Nawrocku i o 10.00. w Dalszem ; Taca jutrzejsza przeznaczona będzie na KUL i WTUS.

W przyszłą niedzielę 7. 04. w naszym sanktuarium przeżywać będziemy odpust ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. „Pragnę – powiedział Pan Jezus – aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski, niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat.”

PROGRAM NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA

OTWARTY KONFESJONAŁ - SPOWIEDŹ PRZEZ CAŁY DZIEŃ

godz. 8.00. Msza św.
godz. 10.30. Msza św. z udziałem pielgrzymki Związku Kolejarzy ze Szczecina
godz. 11.30. Procesja z kościoła św. Jana Chrzciciela
godz. 12.00. Suma odpustowa z udziałem pielgrzymów i Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie Myszy św. będzie możliwość poświęcenia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Obrazy można nabyć u sióstr i w kościele

13.00. poczęstunek
godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 18.00. Msza św.

Program został zamieszczony w gazetce parafialnej.

Msza św. w kościołach filialnych o godz. 9.00. Niedziela Miłosierdzia jest także patronalnym świętem CARITAS. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Caritas.

Z racji tej, że w przyszłą niedzielę przypada to wielkie Święto Miłosierdzia , zmiana tajemnic, różaniec wyjątkowo w sobotę 6 kwietnia o godz. 10.30. i Msza św. o 11.00. w int. Żywego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci ze szczególną prośbą za naszą Ojczyznę, aby powróciła do nauczania św. Jana Pawła II i zawierzyła Bogu przez pośrednictwo Maryi Niepokalanie Poczętej.

Zmiana tajemnic w Nawrocku w niedzielę 7.04.

Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie się w Liturgię Wielkiego Tygodnia i dzisiejszą procesję. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na potrzeby parafii, za dary złożone dla najuboższych i za pomoc w przygotowaniu dekoracji, a także za życzliwość i świąteczne dary na stół plebanijny. Z całego serca Bóg zapłać.