Dziś jest środa, 19 czerwiec 2024. Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej

Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej
Wspólnota Najświetszego Sakramentu i Niepokalanej
Historia i charyzmat Wspólnoty

Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej w Olsztynie jest oddziałem ogólnopolskiej świeckiej wspólnoty modlitewnej o tej samej nazwie. Wspólnota liczy kilka tysięcy członków podzielonych na 33 Rejony. W latach 80. ubiegłego wieku w różnych miastach Polski powstawały modlitewne grupy pokutne im. św. Maksymiliana Kolbe. W 1993 r. nastąpiło połączenie wszystkich tych grup w jedną wspólnotę o ogólnokrajowej strukturze i nowej nazwie ? Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Swojej aprobaty i błogosławieństwa udzielił Prymas Polski, ks. kard. Józef Glemp, a w dniu 29 marca 1993 r. przedstawiciele Rejonów Wspólnoty zostali przyjęci na audiencji prywatnej przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Watykanie. Ojciec Święty otrzymał pełną dokumentację dotyczącą powstania oraz charyzmatu Wspólnoty i udzielił swojego papieskiego błogosławieństwa.

Głównym charyzmatem Wspólnoty jest pogłębianie wiary, czci i miłości do rzeczywistej obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Cel ten Wspólnota stara się realizować w zjednoczeniu i za pośrednictwem Matki Najświętszej przez częste indywidualne nawiedzanie Najświętszego Sakramentu oraz regularnie organizowane adoracje Najświętszego Sakramentu.

Adoracje Najświętszego Sakramentu

Wielcy Święci mieli świadomość, że Łaskę Bożą dla świata, Kościoła oraz osobistego uświęcenia najskuteczniej wyprasza się u stóp Jezusa Eucharystycznego. Dlatego głównym charyzmatem Wspólnoty jest rozpalanie wiary, wielkiej czci i miłości do rzeczywistej obecności Jezusa w konsekrowanej Hostii Świętej. Cel ten pragnie osiągnąć w zjednoczeniu i za pośrednictwem Matki Najświętszej przez ciągłe pogłębianie tajemnicy Eucharystii, przez indywidualne nawiedzanie Najświętszego Sakramentu oraz przez regularne organizowanie dziennych adoracji dziękczynno-ekspiacyjnych przed Najświętszym Sakramentem z udziałem jak największej liczby parafian.

SPOTKANIA GRUPY ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDĄ II SOBOTĘ MIESIACA.
ADORACJA ROZPOCZYNA SIĘ APELEM JASNOGÓRSKI O GODZ. 21.00 , NASTEPNIE ADORACJA NS DO GODZ. 23.00 MSZA ŚW.
MIEJSCE SPOTKANIA (MODLITWY)- SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - KOŚCIÓŁ.